piątek, 22 sierpnia 2014

Czerwień Rubinu. Trylogia Czasu.- Kerstin Gier

                       Tytuł: Czerwień Rubinu
                        Autor: Kerstin Gier
                        Wydawnictwo: Egmont
                         Rok wydania: 2011
                         Seria: Trylogia Czasu#1
                          Ilość stron: 344
                          Ocena: 10/10                                                              
                           
                        Opis:
Gwendolyn ma szesnaście lat, dwoje rodzeństwa, cudowną i oddaną przyjaciółkę oraz dziwaczną rodzinę. Życie dziewczyny wywraca się do góry nogami kiedy z dnia na dzień odkrywa, że to ona a nie jej kuzynka została obdarzona genem podróży w czasie. Całkowicie nie przygotowana musi odbyć niebezpieczną misję związaną z proroctwem. Towarzyszył jej będzie Gideon, który od dziecka był przygotowywany do tej roli. Jest arogancki, bezczelny i nieziemsko przystojny i najchętniej tajną misję zachowałby wyłącznie dla siebie. Ale bez Gwendolyn nie uda mu się jej wypełnić...


W tej książce każdy znajdzie coś dla siebie. Są tu podróże w przeszłość dla tych co lubią dawne czasy, niebezpieczeństwo i tajemnica dla tych co lubią akcję i cudowna miłość, która nie zna granic. Książka pochłonęła mnie zupełnie. Jest krótka więc czyta się ją bardzo szybko. Znalazłam w niej wszystko co cenię w dobrej książce.

Wszystkie wydarzenia poznajemy z punktu widzenia Gwendolyn. Ta nastolatka oprócz genu ma jeszcze jeden dar rozmawia z duchami i gargulcami. Jest Rubinem jednym z 12 podróżników oznaczonych kamieniami szlachetnymi. Od wieków podróżnikom pomaga tajna organizacja zwana lożą hrabiego de Saint German.

Autorka mile mnie zaskoczyła i przy czytaniu jej dzieła towarzyszyła mi niesamowita atmosfera. Ta książka tak mnie zachwyciła, że z wielką ciekawością przeczytam całą trylogię. Bohaterowie są świetnie wykreowani i tworzą pełen wachlarz indywidualności.

Książkę polecam miłośnikom fantastyki, choć żaden z nich nie spotka tu wampira ani wilkołaka. Polecam także wszystkim tym których opis zaciekawił lub lubią taką tematykę.

Jakie są wasze wrażenia?

Recenzja bierze udział w wyzwaniach czytelniczych:
wyzwanie biblioteczne
czytam opasłe tomiska