sobota, 16 sierpnia 2014

Szeptem- Becca Fitzpatrick

Okładka książki Szeptem                        Tytuł: Szeptem
                        Autor: Becca Fitzpatrick
                        Wydawnictwo: Otwarte
                         Rok wydania: 2012
                         Seria: Szeptem#1
                          Ilość stron: 336
                          Ocena: 10/10

                                         Opis:
Czasem zdarza się miłość nie z tego świata. Naprawdę nie z tego świata...
Patch jest tajemniczo i zabójczo przystojny. Nic dziwnego, że szesnastoletnia Nora uległa jego urokowi. Niemal natychmiast w jej życiu zaczęły się dziać rzeczy, których nie da się wytłumaczyć. Chyba że...
Chyba że ktoś wie, że znalazł się w samym środku bitwy. Bitwy, którą od wieków toczą Upadli z Nieśmiertelnymi. O Twoje życie.

Ale cicho sza... Są tajemnice, o których mówi się tylko szeptem.


Był czas na wampiry a teraz przyszedł czas na upadłe anioły. Z tym tematem spotkałam się pierwszy lecz nie ostatni raz. Książka mile mnie zaskoczyła, a bohaterowie od razu przypadli mi do gustu.

Nora to z pozoru zwykła nastolatka. Dobrze się uczy,  nie sprawia kłopotów i jakby się wydawało może być nudna, ale tak nie jest. Jej życie towarzyskie sprowadza się do jednej osoby, czyli jej najlepszej przyjaciółki Vee. Ojciec dziewczyny został zamordowany a sprawa nie została wyjaśniona. Do tego największy wróg dziewczyny Marcie nie daje jej żyć i nie przepuści żadnej okazji jej poniżenia. Jednak kiedy do życia Nory wkracza Patch zaczynają się dziać niewytłumaczalne rzeczy.

Patch tajemniczy i przystojny chłopak, który nie może się odpędzić od dziewczyn. Nie interesuje go nikt oprócz Nory. Chłopak wie o niej wszystko. Roztacza wokół siebie aurę tajemnicy, zła i niewiarygodnej siły. A co najważniejsze jest upadłym aniołem.

Książkę czyta się szybko, napisana jest prostym językiem. Bohaterowie są wyraziści i można się z nimi utożsamić. Historia choć może się zdawać oklepana jest ciekawa i wciągająca. Relacja między głównymi bohaterami była rozwijana stopniowo. Patch i Nora skradli moje serce i z pewnością przeczytam kolejne części serii "Szeptem" i was także zachęcam do zapoznania się z nimi.

Czytaliście "Szeptem"? Jakie są wasze wrażenia?

Recenzja bierze udział w wyzwaniach czytelniczych:
wyzwanie biblioteczne
czytam opasłe tomiska