poniedziałek, 8 września 2014

Przysięga krwi- Richelle Mead

Okładka książki Przysięga krwi Tytuł: Przysięga krwi
  Autor: Richelle Mead
  Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
  Rok wydania: 2011
  Seria: Akademia Wampirów#4
  Ilość stron: 488
  Ocena: 9/10

Richelle Mead to pisząca dla New York Times i USA Today jedna z najlepszych autorek gatunku urban fantasy. Jej książki adresowane są zarówno do dorosłych jak i młodzieży. Pochodzi z Michigan, obecnie jednak mieszka w Seattle gdzie pracuje nad swoimi trzema seriami. Zanim została pisarką próbowała kilku ścieżek kariery.

W szkole Świętego Władimira moroje- wampiry czystej krwi uczą się władać mocą żywiołów, a dampiry- pół ludzie pół wampiry szkolą się na ich strażników.

W trzeciej części dampiry z najstarszego roku rozpoczęły ćwiczenia polowe, których celem jest sprawdzenie umiejętności kandydatów na strażników. Podczas treningu Rose niespodziewanie widzi ducha swojego zmarłego przyjaciela, co jak się później okazuje ma związek z pocałunkiem cienia i zbliżającym się niebezpieczeństwem. Na szkołę napada grupa strzyg, która porywa kilku uczniów. W akcji ratunkowej zostaje rannych i ginie wiele osób...

W tym tomie Rose opuszcza Akademię i wybiera się na samotne łowy. Jej celem jest uwolnienie duszy swojego ukochanego, który został przemieniony w strzygę. To wcale nie jest proste zadanie, ale dziewczyna nie poddaje się mimo przeciwności losu. Mimo iż Rose nie towarzyszy Lissa i tak na bieżąco wiemy, co się u niej dzieje, gdyż przyjaciółka nie do końca ją opuściła. W czasie wyprawy dowiadujemy się wielu szczegółów i poznajemy nowe postaci. Zwiedzimy Rosję i odwiedzimy rodzinę Dimki.

Przysięga krwi jak zwykle wciągnęła mnie w swój cudowny świat. Bohaterowie są bliscy mojemu sercu i zawsze w wielkim napięciu sledze ich losy. Książka wzbudziła we mnie wiele emocji. Polecam ją fanom wampirów i wszystkim miłośnikom fantastyki.