sobota, 6 września 2014

Wrześniowe zapowiedzi!


O to kilka premier, które mnie zainteresowały i które z radością bym przygarnęła;)

Dary anioła. Tom 6. Miasto niebiańskiego ognia - Clare Cassandra

Ciemność ogarnęła świat Nocnych Łowców. Chaos i                 destrukcja obezwładniają Nefilim, ale Clary, Jace, Simon i ich   przyjaciele łączą siły, żeby walczyć z największym złem, z         jakim kiedykolwiek się zetknęli. Brat Clary Sebastian                 Morgenstern systematycznie usiłuje zniszczyć Nocnych             Łowców. Posługując się Piekielnym Kielichem, zmienia ich w   istoty z koszmaru, rozdziela rodziny i kochankó, powiększa       szeregi swojej armii Mrocznych. Nic na świecie nie jest w         stanie go pokonać... ale jeśli Clary i jej drużyna wyprawią się     do królestwa demonów, mogą mieć szansę... Ludzie stracą         życie, miłość zostanie poświęcona, cały świat się zmieni. Kto     przeżyje w szóstej i ostatniej, wybuchowej części "Darów           Anioła"?                                                      


Zakończenie mojej ukochanej serii. Jak mogłabym to opuścić?
Musi być gorąco i wybuchowo.
Autor: Cassandra Clare
Wydawnictwo: Mag
Data premiery: 24.09.14r.Powód by oddychać - Donovan Rebecca


"Nikt nie chciał się specjalnie ze mną zadawać, więc             trzymałam się z boku. Tak miało być bezpieczniej i łatwiej.   Jak do tego doszło, że Evan Matthews z dnia na dzień             wywrócił mój stabilny świat?"
W zamożnym miasteczku w stanie Connecticut, gdzie ludzi     zwykle zaprząta, w czym i z kim będą widziani, Emma           wolałaby wcale nie być widziana. Ją zaprząta raczej                 pozorowanie perfekcji- dokładne ściąganie długich rękawów, żeby zakryć siniaki; żeby nikt nie dowiedział się, jak mało       wspólnego z doskonałością ma jej życie. A tu nagle, ni stąd,   ni zowąd, pojawia się miłość i zmusza ją do potwierdzenia       swojej wartości- za cenę ryzyka ujawnienia straszliwej             tajemnicy, którą desperacko ukrywa.Autor: Rebecca Donovan
Wydawnictwo: Feeria Young
Data premiery: 24.09.14r.Onyks - Armentrout Jennifer L.
Coś gorszego niż Arumianie przybyło do miasta..
Departament Obrony przysłał swoich ludzi. Jeśli tylko dowiedzą   się, co potrafi Daemon i że jesteśmy połączeni, już jest po mnie.
Podobnie po nim. I jeszcze jest ten nowy chłopak w szkole, który ma własną tajemnicę. Wie, co mi się przydarzyło i może pomóc, ale żeby to zrobić, muszę okłamać Daemona i trzymać się od niego z daleka. Jakby to w ogóle było możliwe.
Ale wtedy wszystko się zmienia...
Widziałam kogoś, któ nie powinien żyć. I muszę o tym powiedzieć Daemonowi, chociaż wiem, że nie zaprzestanie         poszukiwań, dopóki nie dotrze do prawdy. Co się stało z jego     bratem? Kto go zdradził? I czego chce Departament Obrony od   nich i ode mnie?
Nikt nie jest tym, na kogo wygląda. I nie każdy wyjdzie żywy z pajęczyny kłamstw...

Po tak świetnej części 1 nie mogłam nie sięgnąć po kontynuację. Jak wcześniej pisałam zakochałam się w tej serii.
Autor: Jennifer L. Armentrout
Wydawnictwo: Filia
Data premiery: 17.09.14r.Zostań, jeśli kochasz - Forman Gayle


Mia straciła wszytko. Czy miłość pokona śmierć?

Po tragicznym wypadku, w którym zginęli jej najbliżsi, Mia trwa w stanie dziwnego zawieszenia. Musi podjąć decyzję, czy walczyć o odzyskanie przytomności, czy też poddać się i umrzeć. Próbując rozstrzygnąć ten dylemat, wspomina dotychczasowe życie.

Poruszająca książka o dającej wsparcie rodzinie, przyjaźni,       samotności i znajdowaniu swojego miejsca na ziemi, o             umiejętności żegnania się z przeszłością i przyjmowania tego, co nadchodzi. "Zostań jeśli kochasz" opowiada o potędze miłości i   wyborach, których każdy z nas musi dokonać.


Autor: Gayle Forman
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data premiery: 10.09.14r.Mara Dyer. Tajemnica - Hodkin Michelle                                                           


Każdy kryje w sobie tajemnicę, wystarczy ją obudzić. Kim jest     Mara Dyer?
                                                           
W tajemniczych okolicznościach giną dwie dziewczyny,                przyjaciółki głównej bohaterki. Wygląda na to, że ich śmierć        została przepowiedziana, ktoś wiedział co się wydarzy.
                                                           
Powieść z paranormalnym twistem i przesłaniem: pozory mylą.     Spodoba się nastolatkom płci żeńskiej, szczególnie, że główna       bohaterka - wbrew sobie - zakochuje się w najbardziej                   nieodpowiednim i intrygującym chłopaku ze szkoły.


Autor: Hodkin Michelle
Wydawnictwo: Ya!
Data premiery: 10.09.14r.Zniszcz ten dziennik - Smith KeriTo książka inna niż wszystkie, które dotąd widzieliście. To dziennik który pozwala przekształcić destrukcję w kreację, uruchomić wyobraźnię i wyrazić swoje emocje!
Wykorzystując pomysłowo, lecz osobliwie zilustrowane szablony, uznana artystka Keri Smith zachęca do dokonywania aktów destrukcji i eksperymentów w dzienniku, aby rozbudzić prawdziwy proces tworzenia.
Ideą dziennika jest jego kreatywne "zniszczenie", "pobrudzenie", "postarzenie" poprzez dowolną, bardzo osobistą, czasem abstrakcyjną, ale zawsze twórczą interpretacją zadań zaproponowanych na jego stronach. Polecenia te mogą wydawać się niekonwencjonalne: dziurawienie stron, malowanie dłońmi, zalewanie kawą, zgniatanie kartek czy zabranie dziennika pod prysznic - nie należy jednak rozumieć ich dosłownie, ale jednak jako podpowiedzi mające ma celu wykorzystanie własnej wyobraźni do różnych form artystycznego wyżycia się i utrwalenia swoich stanów ducha, wrażeń i obserwacji z otaczającego świata. Każdy dziennik jest niepowtarzalnym dziełem jego twórcy oddając jego osobowość i postrzeganie                                                                    rzeczywistości.


Autor: Keri Smith                        
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza K.E.Liber
Data premiery: 10.09.14r.

Na co wy czekacie najbardziej?